مقاله

چکیده مقاله: سخنرانی آسانسوری

چکیده مقاله

سخنرانی آسانسوری چیست، و چه ارتباطی به نوشتن مقاله دارد؟ بسیار هم مرتبط است. تصور کنید که شما رئیس یک موسسه غیرانتفاعی تحت عنوان ” در جستجوی روشنایی” هستید. هیئت مدیره موسسه شما جلسه ای در یک هتل داشته و شما در انتظار سوار شدن به آسانسور از طبقه سی و یکم به لابی هتل هستید. درب آسانسور باز شده و شما ناگهان با بیل گیتس روبرو می شوید که بنیاد بشردوستانه ی او نیز با نام گیتس در همان هتل جلسه ای دارند. گیتس متوجه آرم کوچکی برروی پیراهن شما می شود که کودکی مشغول خواندن کتاب در زیر نور فانوس می باشد؛ او از شما می پرسد، “این چیست؟ شغل شما چیست؟”

  در صورت وجود هرگونه ابهام و یا سوال می توانید از طریق اطلاعات تماس درج شده در این فرم با ما در ارتباط باشید.

  شماره تماس:۰۲۱86035136

  ایمیل پشتیبانی:hamrahsharif[dot]order[at]gmail[dot]com

  به راستی، اکنون چه کاری باید انجام دهید؟ شما ۳۰ طبقه، یا در حدود ۱ دقیقه، وقت دارید تا پیام خود را ارائه نمایید و یا حتی نظر او را جهت سرمایه گذاری در موسسه خودتان جلب نمایید. بنابراین شما توضیح می دهید که فعالیت های عادی زندگی در بسیاری از کشورهای جهان با پایین رفتن خورشید، متوقف می گردد. کودکان هیچ نوری برای خواندن کتاب های درسی، مادران برای طبخ غذا و پدران برای کسب درآمد ندارند. با این پیش زمینه، سپس توضیح می دهید که شما با تاسیس موسسه ” در جستجوی روشنایی” فانوس های قابل شارژی تولید نموده اید که هم هزینه پایینی دارند و هم دارای طول عمر باتری زیادی – حدود ۳۰ ساعت- هستند و نوری معادل با سه لامپ ۶۰-W تولید می کنند. شما ۴۵۰۰ فانوس را در یک کشور توزیع نموده اید و نتایج نشان می دهند اکنون در آن کشور کودکان بیشتری با یکدیگر کتاب به اشتراک گذاشته، با یکدیگر درس خوانده و به میزان بالاتری فارغ التحصیل می شوند. تحقیقات گسترده شما درباره تاثیر این فانوسها در زندگی مردم نشان دادند، میانگین درآمد برای خانواده هایی که یک فانوس دریافت نموده اند، حدود ۲۰ درصد افزایش یافته است. در انتها شما نتیجه می گیرید که این برنامه منحصر به فرد را در هر کشوری که حتی دارای ضعیف ترین سیستم شبکه برق یا ژنراتور برای شارژ فانوس می باشد، می توان گسترش داد.

   در صورت وجود هرگونه ابهام و یا سوال می توانید از طریق اطلاعات تماس درج شده در این فرم با ما در ارتباط باشید.

   شماره تماس:۰۲۱86035136

   ایمیل پشتیبانی:hamrahsharif[dot]order[at]gmail[dot]com

   این مکالمه همان سخنرانی آسانسوری می باشد. فرصت ۱ دقیقه ای شما برای خلاصه نمودن آن چه انجام می دهید، نحوه انجام آن، نتایجی که به دست می آورید و تاثیری که بر جای می گذارید. یک سخنرانی آسانسوری که به خوبی سامان دهی شده باشد، شنونده را به دام انداخته و مشتاق دریافت اطلاعات بیشتر خواهد نمود. در بسیاری از حرفه ها، در نتیجه نطق های آسانسوری فرصتی به دست آمده و یا از دست می رود.

   سخنرانی آسانسوری و چکیده یک مقاله علمی دارای نقاط مشترک بسیاری هستند. اگرچه چکیده بیشتر نوشتاری است و گفتاری نمی باشد، ولی خلاصه ای از اطلاعات مهم که یک نویسنده در نظر دارد به خواننده انتقال دهد را به خواننده ارائه می نماید و هدف آن جلب توجه خوانندگان برای کسب اطلاعات بیشتر است. به جای محدودیت در زمان، نویسنده در اینجا با محدودیت در تعداد کلمات روبروست. چالشی که در اینجا با آن روبرو هستند، استفاده موثرتر از کلمات می باشد. در این فصل برخی اطلاعات اولیه در خصوص چکیده ارائه می گردد و ویژگی های چکیده ای که به خوبی نوشته شده باشد برایتان شرح داده خواهد شد.

   شما می توانید برای دریافت مشاوره انجام پایان نامه ، مقاله و غیره از کارشناسان مجموعه در فرم زیر سفارش ثبت کنید تا همکاران ما در اولین فرصت با شما تماس بگیرند :