پایان نامه

تحلیل آماری پایان نامه

تحلیل آماری پایان نامه

تحلیل آماری پایان نامه که یکی از مهم ترین مراحل انجام پایان نامه است، شما باید داده ها را تحلیل کنید. همانطور که می دانید، ابتدا باید مطالب و اطلاعات را به صورت میدانی، آزمایشی و در کتابخانه جمع آوری کنید. اما این تمام کار نیست. پس از این که اطلاعات جمع آوری شد، باید تحلیل آماری شوند. یعنی باید آنها را به شکل قابل فهمی تجزیه و تحلیل کنید. سپس آنها را بر روی کاغذ بیاورید. بنابراین تجزیه و تحلیل کردن آماری پایان نامه، یک بخش بسیار مهم و لاینفک از انجام پایان نامه است. این بخش با نرم افزارهای مختلفی انجام می شود. به طور مثال، در رشته انسانی، غالبا از نرم افزار SPSS استفاده می شود.

در صورت وجود هرگونه ابهام و یا سوال می توانید از طریق اطلاعات تماس درج شده در این فرم با ما در ارتباط باشید.

شماره تماس:۰۲۱86035136

ایمیل پشتیبانی:hamrahsharif[dot]order[at]gmail[dot]com

اهمیت و دلیل انجام تحلیل آماری پایان نامه

فرض کنید که می خواهید یک غذا بپزید. برای پخت یک غذا چه می کنید؟ ابتدا مواد اولیه مورد نیاز برای آشپزی را مشخص می کنید. سپس آنها را خریداری می کنید و در یک مکان گرد هم می آورید. سپس مواد را طبقه بندی می کنید تا بتوانید بهترین استفاده از آنها را داشته باشید. یعنی در واقع تجزیه و تحلیل آماری را انجام می دهید. اما فرض کنید هنگام پخت، تحلیل آمار را انجام ندهید! چگونه می توانید غذا بپزید؟! در این صورت تنها راه شما این است که تمام مواد را درون ظرف بریزید و با هم مخلوط کنید!!
انجام پایان نامه هم دقیقا همین طور است. ابتدا اطلاعات جمع آوری می شوند. سپس آنها را تجزیه و تحلیل و طبقه بندی می کنید. بعد از این مرحله است که می توانید انجام پایان نامه را به اتمام برسانید. پس بنابر مثال بالا، تحلیل آماری پایان نامه، نقش بسیار مهمی در نوشتن پایان نامه دارد. شما باید این مرحله را به خوبی و با دقت انجام دهید. همچنین می توانید انجام این کار دشوار و بسیار مهم را به متخصصان ما بسپارید. ما متخصصانی در اختیار داریم که می توانند این تحلیل آماری پایان نامه را با بهترین کیفیت و قیمت برای شما انجام دهند. کافی است یکبار امتحان کنید.

در صورت وجود هرگونه ابهام و یا سوال می توانید از طریق اطلاعات تماس درج شده در این فرم با ما در ارتباط باشید.

شماره تماس:۰۲۱86035136

ایمیل پشتیبانی:hamrahsharif[dot]order[at]gmail[dot]com

تحلیل آماری پایان نامه

نرم افزار SPSS برای تحلیل آماری پایان نامه

نرم افزار SPSS برای تحلیل آماری رشته علوم انسانی به وجود آمده است. کلمه SPSS ، مخفف Statistical package for social science به معنی بسته آماری مختص علوم اجتماعی است. بنابراین همان طور که از نام این نرم افزار هم پیداست، نرم افزار SPSS برای انجام تحلیل آماری پایان نامه در رشته های علوم انسانی به کار می رود. همچنین از این نرم افزار در رشته های دیگر هم استفاده می شود. برای مثال: بازار سرمایه، پزشکی و سلامت، مسائل آموزشی، نقشه برداری و بازار یابی. این نرم افزار چند قابلیت دارد. یکی از آنها که به طور گسترده هم مورد استفاده است، تحلیل آماری است. اما این نرم افزار در زمینه مدیریت و مستندسازی داده ها و اطلاعات مختلف هم کاربرد دارد.

چرا نرم افزار SPSS یک نرم افزار خوب برای تحلیل آماری است؟

به این دلیل که این نرم افزار، قابلیت های زیادی دارد.
این نرم افزار می تواند جدول های متنوعی را در اختیار شما که محقق هستید بگذارد. به طور مثال جدول های فراوانی و … .
با استفاده از این نرم افزار می توان برای طرح های آماری مختلف، نمودار های گوناگونی رسم کرد.
می توان از اطلاعات زیادی، خلاصه های آماری مهمی مانند گراف ها به دست آورد.
می توان تابع های مختلفی که در ریاضی کاربرد دارند را استفاده کرد. مانند لگاریتم، قدر مطلق و … .
همچنین یکی از ویژگی های این نرم افزار، قابلیت تبادل اطلاعات است. می توان اطلاعات این نرم افزار را با دیگر نرم افزار ها مبادله کرد.

در صورت وجود هرگونه ابهام و یا سوال می توانید از طریق اطلاعات تماس درج شده در این فرم با ما در ارتباط باشید.

شماره تماس:۰۲۱86035136

ایمیل پشتیبانی:hamrahsharif[dot]order[at]gmail[dot]com

چگونه می توانم تحلیل آماری پایان نامه را انجام دهم؟

برای انجام این کار، شما دو راه دارید. یا باید خودتان این کار را انجام دهید. در این حالت باید به نرم افزار های مورد استفاده در این زمینه مسلط باشید. همچنین در این حالت امکان خطا نیز وجود دارد. بنابراین باید کار را با دقت بسیار زیادی انجام دهید.
اما بهترین راه برای انجام تحلیل آماری، استفاده از افرادی است که کاربلد هستند. در این حالت، کار به بهترین نحو انجام خواهد شد. همچنین در وقت شما نیز صرفه جویی می شود. متخصصان ما، تجربه زیادی در این کار دارند. بنابراین کار را به سرعت انجام می دهند. همچنین کیفیت کار نیز بسیار بالا خواهد بود. به این دلیل که متخصصان ما تعداد زیادی از این کار انجام داده اند. بنابراین می توانید به آسانی سفارش دهید.
دیگر نرم افزارها برای تحلیل آماری کدام اند؟
نرم افزار های تحلیل آماری فقط محدود به نرم افزار SPSS نمی شوند. نرم افزار های زیادی در این زمینه وجود دارند که گاها فقط مختص یک رشته اند.

نرم افزار Axume

نرم افزار Axume (آکسوم) هم یک نرم افزار مشابه SPSS است. از این نرم افزار می توان برای محاسبه ضریب همبستگی، انجام آنالیز واریانس، محاسبات رگرسیون خطی و غیرخطی استفاده کرد. همچنین مانند نرم افزار SPSS ، این نرم افزار هم قابلیت رسم جداول و نمودار های مختلف را نیز دارد.

نرم افزار S PLUS

نرم افزار S Plus ( اس پلاس ) هم یک نرم افزار برای تحلیل آماری است. این نرم افزار کمی با نرم افزار های قبل تفاوت دارد. به این دلیل که می توان در اس پلاس، کد هم نوشت. کدنویسی در یک نرم افزار، می تواند قدرت و حیطه کاری آن را به مقدار زیادی افزایش دهد. این نرم افزار قابلیت استفاده برای آنالیز واریانس ( یک طرفه و چندطرفه ) ، رسم نمودار های وصفی و متغیر و تحلیل سری های زمانی را دارد.

نرم افزار Minitab

نرم افزار Minitab ( مینی تب ) هم یکی از مهم ترین نرم افزار ها در زمینه تحلیل آماری پایان نامه است. این نرم افزار در دو سیستم عامل داس و ویندوز عرضه شده است. به کمک آن می توان تحلیل آمار را به صورت گرافیکی انجام داد. با این نرم افزار می توان تخمین های نقطه ای و فاصله ای را انجام داد، داده های تصادفی بر پایه توزیع های مختلف را شبیه سازی کرد و همچنین از ابزار های تخمین و تشریح اطلاعات برای کارهای مختلف استفاده کرد.
البته نرم افزار های گوناگونی در این زمینه وجود دارند. در این مقاله نمی توان تمام آنها را گنجاند ولی بهترین و معروف ترین آنها را برای شما معرفی کردیم.

در صورت وجود هرگونه ابهام و یا سوال می توانید از طریق اطلاعات تماس درج شده در این فرم با ما در ارتباط باشید.

شماره تماس:۰۲۱86035136

ایمیل پشتیبانی:hamrahsharif[dot]order[at]gmail[dot]com

سفارش تحلیل آماری پایان نامه ( تحلیل داده های پایان نامه ) در همراه شریف

به کارگیری روش علمی در تحقیق تنها راه دستیابی به دستاوردهای قابل قبول و علمی است، لذا برای انجام یک پژوهش معتبر استفاده از روش مناسب و تحلیل صحیح نتایج به دست آمده بسیار پر اهمیت است. معمولا پایان نامه هایی که در حوزه های علوم انسانی و پزشکی نوشته می شوند نمونه ای از پژوهش های کاربردی هستند. در این گونه پایان نامه های سعی می گردد تا به یک مسئله و پرسش واقعی که در عمل وجود دارد طی یک فرآیند پاسخ داده شود. موسسه همراه شریف با در اختیار داشتن تیم تخصصی آمار خود می تواند کلیه تجزیه تحلیل های آماری مورد نیاز محققین و دانشجویان را با دقت بالا و در زمانی کوتاه به انجام رساند. تیم تخصصی همراه شریف علاوه بر تجزیه و تحلیل داده ها، از طیف وسیعی از نرم افزارهای آماری با توجه به موضوع پژوهش استفاده می نماید و این آمادگی را دارد که به صورت تخصصی این نرم افزارها را به دانشجویان و علاقه مندان آموزش دهد.

شما می توانید برای دریافت مشاوره انجام پایان نامه ، مقاله و غیره از کارشناسان مجموعه در فرم زیر سفارش ثبت کنید تا همکاران ما در اولین فرصت با شما تماس بگیرند :